O nas

Stowarzyszenie MAKI – Miłość, Aktywność, Korzyść, Integracja, to inicjatywa rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną. Chęć wsparcia naszych dzieci i potrzeba zmian w ich życiu stała się fundamentem wspólnego zaangażowania. Razem uczyliśmy się wszystkiego od podstaw. Wspólne działanie zaowocowało założeniem Stowarzyszenia MAKI we wrześniu 2008 roku. Stowarzyszenie zrzesza ok. 50 osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami. My Rodzice mieliśmy świadomość o ubogiej ofercie społecznej jakiej doświadczają nasze dzieci w dorosłym życiu. Otworzyliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają możliwość korzystania z rehabilitacji społecznej. W dniu dzisiejszym nasz ŚDS Dom Tęcza otacza opieką 30 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną w wieku powyżej 16 lat. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnie przygotowanych, a przede wszystkim zaangażowanych w nasze dzieło pracowników . Uczestnicy ŚDS rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają wiedzę, doświadczenia pomagające im budować pełny obraz otaczającego ich świata. Pobyt w naszym domu umożliwia nawiązywanie nowych kontaktów społecznych. Domowa i rodzinna atmosfera oraz poważne traktowanie każdej osoby pozwala na wzmocnienie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy, współpracujemy także z rodzinami osób niepełnosprawnych, doradzamy i wspieramy rodziców w aspektach wychowawczych i terapeutycznych, mając na celu poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych. Organizujemy wycieczki, spotkania okolicznościowe, pozyskujemy fundusze na rehabilitację naszych dzieci. Dalszym etapem na drodze naszego Stowarzyszenia było zdobycie statusu Organizacji Pożytku Publicznego i możemy się nim poszczycić od 2011r. Przed nami jeszcze wiele projektów do realizacji...

NIEPEŁNOSPRAWNI - PEŁNOPRAWNI

W marcu 2007 roku Polska podpisała Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych uchwaloną przez ONZ. Co mówi nam Konwencja ?

MY -  OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE MAMY TAKIE SAME PRAWA W SPOŁECZEŃSTWIE JAK INNI LUDZIE

- mamy prawo dokonywać własnych wyborów

- mamy prawo do bycia szanowanym i ochrony przed dyskryminacją

- mamy prawo korzystać z różnych dziedzin życia-nauki, opieki lekarskiej, sportu, wypoczynku, kultury

- mamy prawo zarządza swoimi pieniędzmi

- mamy prawo do związków, małżeństwa i posiadania rodziny

- mamy prawo pracować

- mamy prawo głosować w wyborach

- mamy prawo do wolności i bezpieczeństwa

MAMY PRAWO ŻYĆ SWOIM ŻYCIEM

Stowarzyszenie MAKI od 2011 roku uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego, co upoważnia nas do zbierania w ramach datków 1% podatku.

Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie MAKI