Konsultacje ZUS-u w Stowarzyszeniu MAKI

ZUS w Stowarzyszeniu

Zarząd Stowarzyszenia MAKI dbając o potrzeby swoich niepełnospranych podopiecznych oraz ich rodzin zaprosił na konsultacje pracowników Zakładu Ubezpień Społecznych w Gnieźnie. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania osoby chętne mogły indywidualnie porozmawiać z pracownikami ZUS-u na temat świadczeń jakie mogą uzyskać osoby niepełnosprawne, jak również Panie pomagały rodzicom wypełnić odpowiednie wnioski i poinformowały gdzie i jakie dokumenty należy składać. Bardzo dziękujemy za owocne spotkanie i profesjonalizm pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gnieźnie.

Tęcza na Wielkopolskiej Gali w Poznaniu

Wielka Gala w Poznaniu

16 września br. przedstawiciele ŚDS „Dom Tęcza” wzięli udział w Wielkopolskiej Gali XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – Sztuka Osób Niepełnosprawnych pt.: „Podróże moich marzeń”, odbywającej się w Poznaniu, w Auli Uniwersytetu Artystycznego. W trakcie uroczystości ogłoszono zwycięzców, których prace będą rywalizować z uczestnikami konkursu z całego kraju. Całość uświetnił znakomity występ uczniów wokalistyki jazzowej i rozrywkowej z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza pod kierunkiem mgr Anny Jankowskiej. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Po zakończeniu gali podopieczni „Domu Tęcza” mieli okazję zwiedzić Stary Rynek miasta wojewódzkiego oraz obejrzeć fasadę Zamku Królewskiego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.

Wycieczka Stowarzyszenia MAKI do Torunia

Toruń 2019

Członkowie Stowarzyszenia MAKI w wrześniową sobotę wyjechali na wycieczkę do Torunia. W czasie wyjazdu podopieczni Stowarzyszenia MAKI wraz z rodzicami mieli okazję pospacerować po ogrodzie zoo botanicznym, zwiedzić wybrane punkty Starego Miasta, a po krótkiej przerwie obiadowej zwiedzali Toruń z przewodnikiem po hasłem "Szlakiem 7 legend". Oczywiście nie mogło zabraknąć kosztowania słynnych pierników i zakupu pamiątek. Atmosfera była iście rodzinna, przepełniona uśmiechem naszych podopiecznych.

Chcesz pomóc ?

Przekaż nam 1% podatku

lub wpłać pieniądze na konto:

PeKaO S.A.   17 1240 3246 1111 0010 2027 9751

Losowe zdjecia