Aktualności

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2019

Dzień Godności 20195 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku Stowarzyszenie MAKI zorganizowało 30 maja na Gnieźnieńskim Rynku obchody tego święta.
Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach. Niepełnosprawni intelektualnie żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, wymowy. Godność, to otwieranie drzwi osobom niepełnosprawnym, to tolerancja. Tolerancja jest poszanowaniem cudzych poglądów, uczuć, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja, to poszanowanie każdego takim, jakim jest. Niestety, jeszcze tak ogromny dystans człowiek zachowuje dla innego człowieka. Dlatego Stowarzyszenie MAKI co roku w ten dzień ma jedno przesłanie dla wszystkich ludzi ...
"Zrozum inność ...to takie proste".

Stowarzyszenie MAKI ZAPRASZA na Dzień Godności 2019

Dzień Godności 2019

Tęczowy wyjazd do Jarosławca

Jarosławiec 2019W maju uczestnicy ŚDS "Domu Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI wraz z opiekunami wyjechali na pięciodniowy odpoczynek nad polskie morze. W Jarosławcu czekało nas wiele atrakcji, a przede wszystkim słoneczko. Podczas pobytu wielokrotnie spacerowaliśmy brzegiem morza, nie mogło również zabraknąć lodów i gofrów. W ramach zajęć integracyjnych odbywały się rózne zabawy i konkurencje zarówno sportowe, jak i rekreacyjne m.in. karaoke, kalambury, zabawa w chowanego, wieczór śpiewu, zabawy taneczne, wspólne grillowanie i wiele, wiele innych. Czas spędzony wspólnie upłynął nam szybko i w bardzo dobrych nastrojach. Dziękujemy właścicelowi OWR BARKA za tak miłe przyjęcie, przepyszne domowe jedzenie i bardzo dobre warunki w domkach postawionych w sosnowym lesie. Ale przede wszystkim dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy wspierali nasz wyjazd poprzez zbieranie nakrętek dla podopiecznych Domu Tęcza oraz gościom bawiącym się razem z nami na Pierwszym Charytatywnym Balu Karnawałowym Stowarzyszenia MAKI, to dzięki Państwa dobrym seruszkom udało nam się uzbierać pieniądze na tegoroczny wyjazd. Jest wiele osób niepełnosprawnych, które po raz pierwszy mogły pojechać nad morze, albo dla których ten wyjazd jest jedyną alternatywą spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że nadal będą Państwo razem z nami.

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

 

Chcesz pomóc ?

Przekaż nam 1% podatku

KRS 0000312965

lub wpłać pieniądze na konto:

PeKaO S.A.   17 1240 3246 1111 0010 2027 9751

 

Losowe zdjecia