Aktualności

z GODNOŚCIĄ - z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ 2023

z godnością - z niepełnosprawnością

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to wyjątkowa okazja zwrócenia uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To dzień w którym chcemy pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. W połowie maja odbył się Wernisaż prac podopiecznych ŚDS "Dom Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI w eSTeDe w Gnieźnie. Na przybyłych gości oprócz wystawy czekał poczęstunek, występy artystyczne uczestników ŚDS z Trzemeszna, ŚDS "Dom Anki" z Gniezna oraz ŚDS "Dom Tęcza" z Gniezna. Tematykę godności osób z niepełnosprawnościami przybliżyła nam Prezes Stowarzyszenia MAKI p. Renata Szarzyńska.

„My także chcemy wznosić latawce i tak jak zdrowi biegać pod wiatr. Niesprawną ręką zrywać dmuchawce i z krótszą nogą poznawać świat. Zróbcie nam miejsce, nie patrzcie wrogo. Niepełnosprawni i chcą i MOGĄ odkrywać góry, zawieszać słońce, darować serca – czujesz? – gorące! Otwórzcie okna po nocy dzwonku, nie chcemy ciągle sterczeć w PRZEDSIONKU”.
/autor nieznany/

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

XXVIII Spartakiada Integracyjno-Sportowa z okazji Światowego Dnia Inwalidy

Spartakiada 2023

Jak co roku 29 kwietnia 2023r. wzięliśmy udział w Integracyjnej Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Zawody sportowe odbyły się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Gnieźnie. Było dużo różnych konkurencji, w których udało nam się zdobyć medale. Między innymi rzut piłką do kosza, wyrzucanie kości, rzut ringo, rzut woreczkami do punktowanej maty oraz quiz wiedzy o sporcie i konkurs rysunkowy. Dobrze się bawiliśmy, szczególnie wesoło było w czasie loterii fantowej, gdzie wylosowaliśmy dożo różnych upominków.

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

Dzień Godności 2023 - ZAPROSZENIE

dZIEŃ gODNOŚCI2023

Chcesz pomóc ?

Przekaż nam 1,5 % podatku

KRS 0000312965

1 5 procent

lub wpłać pieniądze na konto:

PeKaO S.A.   17 1240 3246 1111 0010 2027 9751

 

Losowe zdjecia