Aktualności

Światło na Latarni - warsztaty prowadzone przez uczestników ŚDS "Dom Tęcza"

Światło na LatarniŚwiatło Latarni 2 lipca odbyły się warsztaty z robienia lampionów dla rodzin, młodzieży i dorosłych prowadzonych przez podopiecznych ŚDS. Poniżej przedstawiamy Fotorelację z warsztatów tworzenia lampionów w Latarnia na Wenei. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Trudno opisać to słowami jak było cudownie, wspaniałe, rewelacyjnie... itd. Saaaamiiii zobaczcie. Podziękowania dla Freiheit Alex Latarnia na Wenei                                                                                                                                                                                                      Cytat: "Jestem mega szczęśliwa, że to się wydarzyło! Dzisiaj ziomeczki ze Środowiskowy Dom Samopomocy "Dom Tęcza" pierwszy raz zrobili warsztaty zupełnie samodzielnie, dla dzieci, dorosłych, seniorów z robienia lampionów! Pierwszy raz ekipa do nas przyszła kilka lat temu na warsztaty teatralne, które robiła cudowna osoba - Justyna Sobczyk i to właściwie dzięki niej ta przyjaźń trwa. Ziomkostwo przychodzi do nas na wydarzenia, Seba jest znany chyba wszystkim, którzy przychodzą do Latarnia na Wenei a dzisiaj ich dzieło - lampiony - zawiśnie w naszej wspólnej przestrzeni jako pełnoprawne dzieło sztuki Uczestnicy byli tak zadowoleni, że chcą więcej, bo tęczowcy byli mega przygotowani i pomocni oraz zadbali o komfort wszystkich - przynieśli nawet ciastka jaki catering więc nie mam pytań. Ich opiekunki siedziały z boku i pozwoliły absolutnie przejąć im dowodzenie - laski jesteście super! Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu z miasta Królewskie Gniezno dziekiiii waaaam" - Latarnia na Wenei

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

Dzień Sportu 2022 w "Domu Tęcza"

Dzień Spotru 2022

Coooo tu się działo... 30 czerwca wraz z uczestnikami z Trzemeszna oraz ze Słowikowa braliśmy udział w Dniu Sportu. Z wielką radością i zaangażowaniem pokonywaliśmy sportowe wyzwania. Wszyscy doskonale się bawili, a każdy uczestnik został nagrodzony ogromnymi brawami. Nie liczyły się osiągnięcia, tego dnia każdy był zwycięzcą. Postawiliśmy na wspólną zabawę i miłą atmosferę.
Wielkie podziękowania dla Moniki Bartkowiak instruktorki fitness za wspólne ćwiczenia.

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

Integracyjny wyjazd Stowarzyszenia MAKI do Rewala

Rewal 2022

"Sama wrażliwość to za mało, żeby pomóc niezbędne jest konkretne działanie..."

W imieniu dzieci oraz dorosłych osób niepełnosprawnych, ich rodzin i Zarządu składamy gorące podziękowania Państwu, którzy obdarzyli nas zaufaniem i przekazali 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia MAKI. Przekazane środki finansowe z różnych stron Polski utwierdzają nas w przekonaniu, że nie brakuje ludzi wrażliwych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, a w szczególności osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pozyskane środki finansowe zostały wykorzystane zgodnie ze statutowymi celami organizacji i przeznaczone m.in. na integracyjny wyjazd do Rewala, który pozwolił rodzicom na aktywne spędzanie czasu ze swoim niepełnosprawnym dzieckiem. Uśmiech i szczęście osób niepełnosprawnych, to największa nagroda dla osób opiekujących się nimi. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi słabszemu nadzieję i miłość.

Chcesz zobaczyć więcej, przejdź do GALERII

Chcesz pomóc ?

Przekaż nam 1% podatku

KRS 0000312965

lub wpłać pieniądze na konto:

PeKaO S.A.   17 1240 3246 1111 0010 2027 9751

 

Losowe zdjecia