Życzenia Świąteczne 2017

życzenia świateczne 2017

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zadumy nad płomieniem świecy, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami oraz Szczęśliwego Nowego Roku

życzy                                         Stowarzyszenie MAKI

Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia MAKI

spotkanie opłatkowe 2017Stowarzyszenie MAKI jak co roku spotkało się aby podzielić się opłatkiem i spędzić wspólnie czas. We wtorek 19 grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury Stowarzyszenia MAKI zaprosiło wszystkich członków wraz z rodzinami oraz przyjaciół, którzy w ciągu roku współpracowali i wspierali działania Stowarzyszenia. Na zaproszonych gości czekało tego dnia wiele niespodzianek, na początek uczestnicy "Domu Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI wprowadzili wszystkich w świateczny nastórj śpiewając kolędy. Już po raz trzeci na scenie wystapił również zespół "Tęczówki" wykonując świąteczną piosenkę. Po występach powitała przybyłych pani Prezes Renata Szarzyńska, zaproszeni goście również złożyli życzenia dla całego Stowarzyszenia. Po oficjalnych życzeniach nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem oraz na poczęstunek. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentów, które jak co roku Stowarzyszenie MAKI przygotowuje dla wszystkich biorących udział w Spotkaniu Opłatkowym. Atmosfera była iście rodzinna, przepełniona radością i przyjaźnią. Ten dzień obudził we wszystkich świątecznego ducha i chęć spędzenia świąt w gronie najbliższych.

VII Mikołajkowy Turniej w Badmintona dla Osób Niepełnosprawnych

VII Milołajkowy Turniej w BadmintonaJuż po raz siódmy odbył się Mikołajkowy Turniej w Badmintona dla Osób Niepełnosprawnych organizowany pod szyldem Stowarzyszenia MAKI. W tym roku w turnieju wzięło udział sześć drużyn: WTZ z Miejskiej Górki, WTZ z Gniezna, ŚDS z Gozdowa, ŚDS z Trzemaszna, ŚDS "Dom Anki" z Gniezna, ŚDS "Dom Tęcza" z Gniezna - którzy byli gospodarzami tej imprezy. Po kilku tygodniowych treningach drużyna "Domu Tęcza" zwyciężyła turniej i zajęła pierwsze miejsce, a tym samym w tym roku odebrała Puchar przechodni Stowarzyszenia MAKI. Cały turniej odbył się w atmosferze zdrowej rywalizacji, ale i przede wszystkim była to okazja do wspólnego spotkania i dobrej zabawy. Bardzo dziękujemy wszystkim dryżynom za przybycie ... i do zobaczenia w przyszłym roku.