Event podsumowujący Projekt "JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNY - MAM PRAWO ŻYĆ, KOCHAĆ I PRACOWAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE"

Event 2017Dnia 28.11.2017r., w siedzibie Stowarzyszenia MAKI, odbył się Event podsumowujący projekt "JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNY - MAM PRAWO ŻYĆ, KOCHAĆ I PRACOWAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE". Całość działań skierowana była w szczególny sposób na aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. W trakcie Eventu można było zobaczyć efekty pracy dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas projektu odbyły się takie działania jak: trening rodzicielski z symulatorem RealCare BabyII, kurs kreatywnego szycia przedmiotów użytkowych, kurs odżywiania – zdrowe fast foody, kurs komputerowy z podstawami obsługi urządzeń biurowych, zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem. Dzięki odbywającym się kursom osoby z niepełnosprawnością intelektualną zdobyły podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu: szycia i obsługi maszyny do szycia, samodzielnego przygotowywania zdrowych i szybkich posiłków. Zdobyły umiejętności zakładania maila, pisania CV, tworzenia prezentacji multimedialnej oraz posługiwania się podstawowym sprzętem biurowym. Uczestnicy projektu nabyli umiejętności niezbędne do podjęcia roli rodzica i opieki nad małym dzieckiem. Zdobycie nowej wiedzy i umiejętności może przyczynić się do podjęcia pełnej, odpowiedzialnej i dorosłej roli w społeczeństwie. W czasie Eventu zostały wręczone osobom niepełnosprawnym Certyfikaty ukończenia kursów i szkoleń, które odbywały się w ramach projektu. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej zaproszeni goście, jak również sami uczestnicy projektu, zobaczyli efekty projektowych działań. Prezes Stowarzyszenia MAKI wręczyła podziękowania osobom współpracującym podczas Projektu oraz uczniom z III LO w Gnieźnie, którzy wolontarystycznie pomagali osobom niepełnosprawnym podczas wszystkich zajęć. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w działaniach, mamy również nadzieję na ich kontynuację w przyszłym roku.