Wigilia MAKÓW

W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia w dniu 18.12.2012r. odbyła się w Centrum Kultury eSTeDe uroczysta wigilia. Na radosnym świętowaniu, przy wspólnym stole zasiedli członkowie Stowarzyszenia MAKI, uczestnicy z terapeutami i kierownikiem „Domu Tęcza"oraz zaproszeni goście – przyjaciele Stowarzyszenia i ŚDS, od lat wspierający naszą działalność.

Wszystkich zgromadzonych powitała pani Renata Szarzyńska – prezes Stowarzyszenia MAKI i złożyła serdeczne życzenia świąteczne. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza", prowadzonego przez Stowarzyszenie Maki.

Uczestnicy zaprezentowali nam słuchowisko pod tytułem „Uczucia po Naszemu" podczas, którego osoby z niepełnosprawnością intelektualną powiedziały co dla nich oznaczają takie słowa jak np.: miłość, nienawiść, bliskość, samotność, radość, smutek, godność, poniżenie, nadzieja i zwątpienie. Słuchowisko wywołało wśród oglądających wiele emocji – momentami bawiło, wzruszało, ale przede wszystkim wywoływało podziw dla przemyśleń osób niepełnosprawnych oraz pobudziło zebranych do refleksji. Radość i autentyczność, którą emanowali uczestnicy ujęła gości. W tak ciepłej, rodzinnej atmosferze i przy pięknie nakrytym stole wszyscy zasiedli do poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy za obecność i świąteczne życzenia przybyłym gościom- Prezydentowi Miasta Gniezno panu Jackowi Kowalskiemu, Dyrektor MOPS w Gnieźnie pani Hannie Adamczyk, Dyrektor PCPR w Gnieźnie pani Agnieszce Horoszczak oraz pani Justynie Krzywdzińskiej (pracownik socjalny) oraz osobom wspomagającym działalność Stowarzyszenia m.in. pani Marzenie Wietrak i pani Beacie Makali (Bank BPH) oraz panu Rafałowi Chełmikowskiemu. W czasie wigilijnego spotkania padło wiele ciepłych słów, życzeń dalszej, owocnej pracy oraz zapewnień o wsparciu i pomocy ze strony osób mających wpływ na kształt i funkcjonowanie naszego Domu.

Dziękujemy !