Rajd piłkarski

Rajd piłkarskiPiłka nożna to temat przewodni II Integracyjnego Rajdu zorganizowanego przez WTZ Gniezno przy współpracy z oddziałem PTTK Gniezno. Rajd zaczął się od ul. Półwiejskiej gdzie rozpoczyna się las miejski. Na starcie zgromadziły się wszystkie drużyny biorące udział m.in. WTZ Jarocin, WTZ Kłecko, Gimnazjum nr14, ŚDS „Dom Tęcza" oraz drużyna organizatora czyli WTZ Gniezno. Trasa rajdu prowadziła przez las gdzie można byto podziwiać piękno przyrody, śpiew ptaków, a przede wszystkim można było poznać wielu nowych ludzi, nie zabrakło też czasu na liczne rozmowy. Na trasie był jeden postój w czasie którego otrzymaliśmy worek w którym były do wykonania dwa zadania:

- rozwiązanie testu z wiedzy o piłce nożnej
- zaprojektowanie własnej piłki na euro 2012

Po wykonaniu zadań, krótkim posileniu się ruszyliśmy w drogę do mety rajdu, która była w siedzibie warsztatów przy ul. Kolejowej. Po dotarciu na metę czekali na nas nasi koledzy i terapeuci z WTZ-ów, którzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich: kiełbasę z grilla, kaszankę, pyszne ciasto z rabarbarem oraz koktajl truskawkowy. Po krótkim posileniu zostaliśmy zaproszeni jeszcze do dwóch konkurencji sportowych : podbijanie piłki oraz strzał do mini bramki w tych konkurencjach wzięliśmy też udział ale najlepszym z uczestników okazał się nasz kolega Arek Kuś który wygrał i otrzymał nagrodę tak w pozytywnych nastrojach z nowymi znajomościami rozjechaliśmy się do domów mamy nadzieję na częstsze uczestnictwo w takich pieszych rajdach.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć, przejdź do GALERII