Wakacje ze Stowarzyszeniem MAKI

popołudniówki 2015Stowarzyszenie MAKI po raz kolejny zorganizowało letnie popołudniówki dla dzieci i młodzieży. Projekt sfinansowany został ze środków Urzędu Miasta w Gnieźnie. Dla wielu dzieci była to jedyna podczas tych wakacji forma aktywnego wypoczynku. Podczas projektu dzieci brały udział w zajęciach socjoterapeutycznych, w zajęciach plastycznych, kulinarnych i sportowych, również uczestniczyły w wyjściu integracyjnym do kina i wycieczce do ośrodka jeździeckiego. Dzieci miały zapewnioną fachową opiekę i mnóstwo atrakcji, które w przyjemny i atrakcyjny sposób pokazały dzieciom jak można zagospodarować wolny czas, jak dobrze można współpracować w grupie rówieśniczej oraz podczas zajęć z psychologiem kształtowały umiejętności życiowe i alternatywy dla dobrego i zdrowego życia bez nałogów i przemocy.