DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2019

Dzień Godności 20195 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku Stowarzyszenie MAKI zorganizowało 30 maja na Gnieźnieńskim Rynku obchody tego święta.
Godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach. Niepełnosprawni intelektualnie żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, wymowy. Godność, to otwieranie drzwi osobom niepełnosprawnym, to tolerancja. Tolerancja jest poszanowaniem cudzych poglądów, uczuć, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Tolerancja, to poszanowanie każdego takim, jakim jest. Niestety, jeszcze tak ogromny dystans człowiek zachowuje dla innego człowieka. Dlatego Stowarzyszenie MAKI co roku w ten dzień ma jedno przesłanie dla wszystkich ludzi ...
"Zrozum inność ...to takie proste".