Wielkanoc 2013 w Stowarzyszeniu MAKI

Wielkanoc w Stowarzyszeniu MAKINa kilka dni przed Wielkanocą, 28 marca, w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się uroczyste spotkanie przy wielkanocnym stole. Z tej okazji uczestnicy „Domu Tęcza" wraz z opiekunami przygotowali potrawy charakterystyczne dla Świąt Wielkiej Nocy oraz wspaniałe wiosenno-wielkanocne dekoracje. Oprócz tego - podobnie jak podczas spotkania wigilijnego - i tym razem uczestnicy zajęć prowadzonych w ŚDS zaprezentowali przybyłym gościom wspaniały program artystyczny, który został przygotowany we współpracy z wolontariuszami z III LO w Gnieźnie.

Po spektaklu wszystkich przywitała i złożyła życzenia pani Renata Szarzyńska prezes Stowarzyszenia MAKI, przy którym działa ŚDS „Dom Tęcza". Następnie, przybyli goście m.in. Prezydent Miasta Gniezna pan Jacek Kowalski oraz dyrektor III LO pani Beata Czechańska złożyli obecnym na świątecznym spotkaniu życzenia po których wszyscy zasiedli do stołów. Po skosztowaniu przygotowanych przez pracownię gospodarstwa domowego smakołyków goście zostali obdarowani świątecznymi upominkami wykonanymi przez uczestników „Domu Tęcza". Przybyli goście jak również gospodarze mieli okazję poczuć przedsmak świątecznej atmosfery, którą mamy nadzieję zanieśli do swoich rodzinnych domów.