"Godność z kulturą"

"Godność z kulturą"Stowarzyszenie MAKI od lat organizuje imprezy z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dnia 2 czerwca 2013r. Stowarzyszenie zaprosiło do wspólnego świętowania mieszkańców Gniezna i okolic, aby przy okazji dobrej zabawy, mogli poznać twórczość osób niepełnosprawnych. Dzień Godności w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie otworzyła, wspólnie z Prezydentem Miasta Gniezna Panem Jackiem Kowalskim, Prezes Stowarzyszenia MAKI Pani Renata Szarzyńska. Zebrani goście uczestniczyli w premierze wzruszającego i zmuszającego do refleksji filmu „Mam takie marzenie", który specjalnie na tę okazję został przygotowany przez Małgorzatę Święcichowską i Kajetana Święcichowskiego oraz uczestników ŚDS „Dom Tęcza".

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „JA-NIEPEŁNOSPRAWNY-DOROSŁY" i nagrodzono laureatów- osoby niepełnosprawne, którzy swoje prace nadesłali z różnych placówek z terenu Wielkopolski. Dalsza część imprezy odbyła się na „Zielonym Zapleczu" gnieźnieńskiego MOK-u, gdzie na zebranych czekało wiele atrakcji m.in.: goście zostali zaproszeni przez gospodarza na pyszną grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz ciasto, dla najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy prowadzone przez wolontariuszy Banku BPH, odbyły się zawody Strong Man prowadzone przez Tomasza Perka i Tomasza Michalaka, gościem specjalnym podczas zawodów była również Karolina Koszela wielokrotna Mistrzyni Polski w boksie, można było również posłuchać występów takich zespołów jak OWW, Niedopracowani czy Ałumbałej Dombrufka Kłajer. Zwieńczeniem tego dnia był koncert znanego zespołu TakLoopNie. Wspólne świętowanie miało na celu umożliwienie mieszkańcom Gniezna obcowanie z różnymi rodzajami sztuki, ale przede wszystkim integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, aby uświadomić społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne mieszkają również w naszym mieście i mają takie same potrzeby, pragnienia, marzenia jak każdy człowiek.