Media o nas

informacjelokalne.plgniezno.eugniezno.naszemiasto.plmoje-gniezno.pltv.gniezno.plmedioznawcza.pl

"Na każdym etapie życia osoby niepełnosprawnej rehabilitacja jest bardzo ważna"

Rehabilitacja osoby niepełnosprawnej ważna w każdym etapie jej życiaJuż niedługo miną dwa lata odkąd w dawnej siedzibie jednej z filii Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, rozpoczął funkcjonowanie Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza", prowadzony przez Stowarzyszenie MAKI. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych był okazją do złożenia podziękowań przedstawicielkom Fundacji VKR, która dofinansowała zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla tamtejszych podopiecznych. Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza" funkcjonuje od lutego 2009. Na odbywające się tam zajęcia uczęszczają obecnie 22 osoby – młodzież i dorośli z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, autyzmem. Rozwijają oni swoje zdolności manualne, pracują nad koordynacją wzrokowo-ruchową, uczą się współdziałania w zespole, odbywając zajęcia plastyczne, kulinarne Więcej...

Zamieszczone w dziale Co piszą o nas inni... zdjęcia, filmy, znaki graficzne, loga oraz fragmenty treści artykułów są własnością serwisów internetowych publikujących informacje o Stowarzyszeniu MAKI, Środowiskowym Domu Samopomocy "Dom Tęcza" i zostały użyte na prawach cytatu. W tym dziale, przy każdej cytowanej treści został umieszczony link (zakładka Więcej...) do źródłowego serwisu.