Media o nas

informacjelokalne.plgniezno.eugniezno.naszemiasto.plmoje-gniezno.pltv.gniezno.plmedioznawcza.pl

Stowarzyszenie MAKI realizuje nowatorski projekt. O seksualności niepełnosprawnych

Stowarzyszenie MAKI realizuje projekt o seksualności niepełnosprawnychGnieźnieńskie Stowarzyszenie MAKI realizuje warsztaty dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Poznają zagadnienia, o których i zdrowym trudno mówić, ale doświadcza ich każdy. Jak wykąpać i nakarmić dziecko, czy do ginekologa można pójść z mamą lub siostrą, czy to, co dzieje się z moim ciałem jest normalne i czy inni też tak mają - takie pytania zadają i dostają na nie odpowiedzi podopieczni Stowarzyszenia MAKI. W ramach projektu, skierowanego do dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, uczą się rozpoznawać swoje potrzeby, mówić o problemach, zadawać pytania, zadbać o zdrowie. Przed nimi spotkanie z seksuologiem, a w trakcie - trening rodzicielski. Żeby zdawali sobie sprawę, że rodzina i dziecko to odpowiedzialność 24 godziny na dobę. Więcej...

Zamieszczone w dziale Co piszą o nas inni... zdjęcia, filmy, znaki graficzne, loga oraz fragmenty treści artykułów są własnością serwisów internetowych publikujących informacje o Stowarzyszeniu MAKI, Środowiskowym Domu Samopomocy "Dom Tęcza" i zostały użyte na prawach cytatu. W tym dziale, przy każdej cytowanej treści został umieszczony link (zakładka Więcej...) do źródłowego serwisu.