Media o nas

informacjelokalne.plgniezno.eugniezno.naszemiasto.plmoje-gniezno.pltv.gniezno.plmedioznawcza.pl

Dzień Godności z kulturą

Dzień Godności w Stowarzyszeniu MakiDnia 2 czerwca w godzinach 15.00 - 20.00 w MOK-u odbył się zapowiadany Dzień Godności z Kulturą, przygotowany przez Stowarzyszenie MAKI. Dzięki pogodzie, która dopisała, imprezę przeniesiono w plener przy budynku.
Tak, jak było to zaplanowane, na sam początek przybyli goście udali się na projekcję krótkiego filmu o tematyce związanej z pracą z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. Film wzruszył publiczność, niektórzy pozwolili sobie nawet uronić łezkę.
Gdy goście przemieścili się już na zewnątrz, zrobiło się znacznie weselej. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt gastronomiczny z ciastami, napojami, grochówką oraz chlebem ze smalcem. Nie nudziły się też dzieci, które zachwycone były możliwością pomalowania sobie twarzy, chętnie brały też udział w różnych konkurencjach sportowych, za to najmłodsi pochłonięci byli rysowaniem. W tle przygrywały amatorskie zespoły rockowe, które dały nam próbkę swoich umiejętności. Wieczorem na scenie wystąpił zespół Tak Loop Nie, który wprawił przybyłych w fajny klimat na koniec dnia. Ręce pełne pracy mieli uczniowie III LO, którzy zjawili się na imprezie w charakterze wolontariuszy. Zajmowali się dziećmi, wydawali gościom jedzenie i napoje, dbali o porządek, a także spacerowali po okolicy z ulotkami, zapraszając na koncert. Więcej...

Zamieszczone w dziale Co piszą o nas inni... zdjęcia, filmy, znaki graficzne, loga oraz fragmenty treści artykułów są własnością serwisów internetowych publikujących informacje o Stowarzyszeniu MAKI, Środowiskowym Domu Samopomocy "Dom Tęcza" i zostały użyte na prawach cytatu. W tym dziale, przy każdej cytowanej treści został umieszczony link (zakładka Więcej...) do źródłowego serwisu.