DZIEŃ GODNOŚCI ze Stowarzyszeniem MAKI

DZIEŃ GODNOŚCIDzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na świecie obchodzony jest 5 maja. Stowarzyszenie MAKI zorganizowało obchody tego Dnia w Gnieźnie 13 maja. W tym roku roku wyglądał on zupełnie inaczej. Chcieliśmy by tego dnia wszyscy mieszkańcy Gniezna i okolic mogli się zintegrować z osobami niepełnosprawnymi, ażeby zobaczyli, że są to tacy sami ludzie jak wszyscy, majacy prawo do godnosci i pełnego uczestnictwa we wszystkich wytworach kultury. Dzień Godności odbył się w sercu miasta - na Gnieźnieńskim Rynku. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Gniezna p. Tomasz Budasz, a otworzyła ją prezes Stowarzyszenia MAKI p. Renata Szarzyńska wraz z Prezydentem Jarosławem Grobelnym. W tym wyjątkowym dniu odbył się wernisaż fotografii wykonanych przez osoby niepełnosprawne pt.: "MARZENIA - NIE DO SPEŁNIENIA". Prace zostały zrobione na konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie MAKI w ramach V Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "MAKÓWKA 2017". Gości i mieszkańców naszego miasta zabawiał zespół "Prezes i Spółka", który zagościł do nas z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wrześni. Osoby Niepełnosprawne  z ŚDS "Dom Tęcza" przygotowały dla wszystkich przybyłych tego dnia na Rynek własnoręcznie upieczone i ozdobione muffinki, które wraz z balonami z logiem Stowarzyszenia MAKI były rozdawane. Całej imprezie towarzyszyło wiele atrakcji m.in. pokazy baniek mydlanych, wspólna ZUMBA prowadzona przez p. Beatę Kaczmarek, jak również była rozdawana wata cukrowa dzięki uprzejmości Firmy KARUŚ. Dzień Godności poprowadził Grzegorz Buczkowski - znany komentator sportowy. Zwieńczeniem spotkania było rozdawanie balonów z helem na których każdy mógł napisać swoje marzenie, następnie wszyscy wypuściliśmy swoje balony pełne marzeń do nieba licząc na ich spełnienie. Patrząc na unoszące się do nieba balony pojawiła się jedna myśl... "że wszyscy mają marzenia - i osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne" w tym momencie byliśmy tam RAZEM mając tę samą nadzieję, że marzenia się spełniają. Dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo i wspóną zabawę. Liczymy na jeszcze większą zabawę i integrację w przyszłym roku dlatego mówimy DO ZOBACZENIA !!!