Dzień Godności 2018

dzień Godności 2018Dnia 25 maja 2018r., jak co roku Stowarzyszenie MAKI obchodziło Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Temu wydarzeniu towarzyszyło tradycyjnie rozstrzygnięcie VI Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Makówka. Tym razem uczestnicy Przeglądu mieli za zadanie wykonać zdjęcia, których tematem była "CODZIENNOŚĆ W OBIEKTYWIE". Podczas wernisażu można było obejrzeć wiele zdjęć, utorstwa uczestników z WTZ w Śremie, WTZ "Przyjaciele" w Poznaniu, ŚDS Trzemeszno, WTZ Gniezno, WTZ Września, WTZ Kłecko oraz ŚDS "Dom Tęcza" w Gnieźnie. Laureatami konkursu zostali: Wyróżnienie Studia FotoStube - Ksenia Stangreczak (WTZ Śrem), Wyróżnienie Stowarzyszenia MAKI - Magdalena Stopczyńska (ŚDS Trzemeszno), III Miejsce - Natalia Nowak (ŚDS "Dom Tęcza" Gniezno), II  Miejsce - Anna Napierała (WTZ Gniezno), I   Miejsce - Sylwia Greficz (ŚDS Trzemeszno). Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji takich jak występ p. Karola Michalaka (uczestnika ŚDS z Trzemeszna), warsztaty z tworzenia drzewa obowiązków oraz poczęstunek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie, podczas którego mieliśmy okazję na integrację i pokazanie, że godnie znaczy szczęśliwie.