Spotkanie Opłatkowe w Stowarzyszeniu MAKI

Wigilia 2019Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu. Uroczystość odbyła się 19 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia MAKI przy ul. Sikorskiego 12 w Gnieźnie. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ wokalno-taneczny podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza” prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI. W uroczystości brali udział m.in. Prezydent Miasta Gniezna p. Michał Powałowski, przedstawiciele Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, PCPR-u, Powiatowego Urzędu Pracy, ZUS-u, MOK-u, Gnieźnieńskich Szkół oraz inni zaproszeni goście. Przy wspólnych stołach zasiadło ponad 100 osób. Rolę gospodarza pełniła Prezes Stowarzyszenia, która wszystkim przybyłym złożyła życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Nie zabrakło obdarowywania się upominkami przygotowanymi przez Stowarzyszenie MAKI oraz podopiecznych ŚDS „Dom Tęcza”. Przy wigilijnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.